بهداشت و سلامت مو

نکاتی برای افزایش ماندگاری رنگ مو

نکاتی برای افزایش ماندگاری رنگ مو

دوام رنگ مو و حفظ زیبایی موهای رنگ شده دغدغه بسیاری از افراد است و آنها همیشه به دنبال راه حل هایی هستند که بتواند رنگ موهای آنها را مانند روز اول حفظ کند. رنگ آمیزی مداوم موها علاوه بر صرف هزینه زیاد ، باعث آسیب به موها نیز می شود.

حفظ ماندگاری رنگ مو به مراقبت شما بستگی دارد. روش صحیح شستشو را انجام دهید و می تواند دوام رنگ مو را افزایش دهد.

محصولات مناسب را انتخاب کنید

برای آسیب کمتر به موها در هنگام رنگ آمیزی مو ، هنگام خرید محصولاتی مانند رنگ مو ، اکسید کننده و .. باید به اصل بودن و گیاهان دارویی آن توجه شود. علاوه بر این ، پس از رنگ آمیزی موها ، استفاده از شامپوها و نرم کننده هایی که برای موهای رنگ شده طراحی و تولید شده اند ، زیرا سایر محصولات برای موهای رنگ شده بسیار قدرتمند هستند و به سرعت رنگ موها را از بین می برند. این محصولات فاقد سولفات هستند و حاوی روغن آرگان هستند تا روغن را به سطح موها برسانند.

از ابزارهای حرارتی استفاده نکنید

بر اساس تحقیقات انجام شده ، گرمای ناشی از وسایل گرم شده مانند سشوار و اتو می تواند به موها آسیب برساند و روند حذف موها را تسریع کند ، بنابراین اجازه دهید موها به طور طبیعی خشک شوند.

شستن موها

آب داغ علاوه بر خشک شدن پوست ، فولیکول های مو را باز می کند. در نتیجه طول عمر رنگ موها کاهش می یابد. به همین دلیل ، توصیه می کنیم برای شستن موهای خود از آب ولرم یا سرد استفاده کنید. توجه داشته باشید که تا سه روز پس از رنگ آمیزی مو ، به دلیل نفوذ رنگدانه ها به عمق موها ؛ از شستن موها خودداری کنید.

نکته دیگری که برای ماندگاری رنگ مو باید به آن توجه کنید این است که هر روز موهای خود را نشویید. حتی اگر از شامپو برای موهای رنگ شده استفاده می کنید ، بهتر است از شستن روزانه موها خودداری کنید.

موهای خود را در برابر نور خورشید محافظت کنید

جالب است بدانید یکی از دلایل تغییر رنگ مو نور مستقیم خورشید است. اشعه های مضر خورشید نه تنها باعث انواع مختلف آسیب های پوستی می شوند ، بلکه به فولیکول های مو آسیب می رسانند و طول عمر رنگ موها را کاهش می دهند. بنابراین ، توصیه می شود از محصولاتی استفاده کنید که موهای شما را در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می کند.

موهای خود را در برابر کلر محافظت کنید

کلر رنگ مو را تغییر می دهد و علاوه بر این ، تماس مکرر موهای رنگ شده با کلر ، طول عمر رنگ مو را کاهش می دهد. بنابراین اگر عاشق شنا و شنا هستید ، برای محافظت از موهای خود در برابر کلر موجود در آب استخر ، حتما قبل از رفتن به استخر موهای خود را مرطوب کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.