ریپورتاژ ، تبلیغات

شش گام برای میلیونر شدن

شش گام برای میلیونر شدن

1- نخست باید تا حد امکان از منابع رایگان اینترنت مطلب بیاموزید.

وقتی که تازه کارم را شروع کرده بودم، ماه ها زمان صرف یادگیری چگونگی بهره برداری از linkedin کردم. به این موضوع واقف شدم که این سایتِ اجتماعی بسیار با ارزش بلااستفاده مانده و بدین ترتیب از تخصص یکساله خود که به مطالعه قدرت سایت پرداخته بودم در راستای کسب اعتبار استفاده کردم.

ارتباطات خود را چه به شیوه سنتی (رو در رو) و چه به شیوه مدرن (آنلاین) حفظ کنید. روابط واقعی بسازید. به جای تلاش برای شکست رقیب، سعی کنید متفاوت باشید.

۲ – میانه روی را حفظ کنید

اگر برنامه و یا دیدگاه ویژه ای برای کارتان دارید، تا جای ممکن مخارج اضافی را کاهش دهید. برای مثال، نیازی نیست که حتماً دفتری در مرکز شهر داشته باشید تا مشروعیت کار خود را به اثبات برسانید. هزاران کارآفرین هستند که کارشان را در خانه، کتابخانه و کافی شاپ انجام می دهند. هیچ نیازی به نمای ساختمانی نیست به خصوص اگر محصولی به صورت فیزیکی نمی فروشید.
بسیاری از کسب و کارهای بزرگ از گاراژها شروع شده اند

۳ – روی خودتان سرمایه گذاری کنید

اگر در اوایل دوران کاریتان به سر می برید و قصد سرمایه گذاری دارید یقین حاصل کنید روی خودتان سرمایه گذاری می کنید.

شروع به یادگیری کنید، در کلاس های آنلاین تجارت با اساتیدی مورد تحسین، ثبت نام نمایید و خبره شوید. از این راه مهارت ها و دانش مورد نیاز کارتان را بدست آورید.

اگر از رشته دانشگاهی خود چیزی به دردتان نخورده است ، اکنون وقت یادگیری است ! برای پول درآوردن و لذت بردن از کار

4 – به سلامت خود اهمیت دهید

بسیاری از کارآفرینان از جمله خود من در دام “اعتیاد به کار” افتاده ایم و از سلامت جسمانی خود غافلیم. در حالیکه شتابان و با تمام قدرت در جهت پیشرفت و کسب موفقیت در زندگیتان تلاش می کنید ممکن است از ماه هایی که پشت میز بی تحرک نشستید غافل بمانید. «ریچارد برانسون» قوا و انرژی خود را ناشی از سلاح سرّی اش یعنی تمرین و ورزش روزانه می داند.

5 – تیم بسازید

برای شبکه هایتان بسیار ارزش قائل باشید. مانند یک رابط عمل کنید. با به اشتراک گذاری منابع در زمینه های متفاوت با دیگران و ایجاد ارتباطات مفید برای آنها، به ارزش خود بیافزایید.

اگر نمی توانید گروهی مناسب برای شبکه سازی بیابید پس تعلل نکنید و خودتان گروه بسازید.

6-هرگز از کارتان دست نکشید

هرگز و به هیچ عنوان تسلیم نشوید. شروع یک کار جدید و ادامه آن تنها به خودتان بستگی دارد. به هر شکست باید به منزله درسی آموزنده نگریست. وقتی با آغوش باز از شکست ها استقبال کنید خواهید دید تحملش برایتان آسانتر می شود. همه ما شکست را به کرات تجربه می کنیم و زمین می خوریم ولی باید دوباره بایستیم و به زندگی ادامه دهیم.

امروزه موقعیت های بسیار بیشتری نسبت به گذشته وجود دارد. اگر ارزش والای اندیشه و رویکردتان را درک کنید، این درس های زندگی شما را به اوج موفقیت خواهد رساند. تنها تعدادی از ما میلیونرهای هزار ساله وجود دارند که با تمام وجود آرزوی موفقیت شما را دارند.

بهرام پیشگیر

وبلاگ http://bahrampishgir.blog.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.